Psichologas

 

Akvilė Kazlauskaitė - Darželių „Šilagėlė" psichologė

„Kai manęs vaikystėje paklausdavo, kuo noriu būti užaugusi niekaip negalėdavau išsirinkti tarp policininko, gydytojo ir mokytojo. Norėjosi saugoti, ginti, gydyti ir mokyti. Visgi, pasirinkusi psichologės profesiją tikiu, kad įmanoma šias sritis sujungti į vieną - saugoti ir ginti vaikų interesus, rūpintis jų emocine būkle bei mokyti pažinti save, savo jausmus, išgirsti ir suprasti vienas kitą. Mano tikslas - būti „čia ir dabar", suprasti vaiko, tėvų ir ugdytojų sunkumus bei padaryti viską, kad kiekvienai pusei būtų lengviau suprasti vieni kitus ir bendradarbiauti.
Šiuo metu esu paskutinio Edukacinės ir vaiko psichologijos magistro kurso studentė. Pastaruosius dvejus metus aktyviai dalyvauju Vilniaus Universiteto vykdomame projekte -
Šiuolaikinės informacinės technologijos ir mažų vaikų sveikata. Jau penkerius metus esu Vaikų Linijos savanorė ir supervizorė. Taip pat siekdama gilinti savo žinias nuolat stengiuosi lankytis mokomuosiuose seminaruose, paskaitose. Tikiu, kad darbas šiuose darželiuose ir mokykloje bus kupinas iššūkių ir tobulėjimo. O kartu tikiuosi, kad kartu su darželių ir mokyklos bendruomene pavyks sukurti emociškai saugią ir jaukią aplinką, išspręsti kylančius sunkumus.

Kada kreiptis į darželio psichologą?

  • Kai kyla klausimų dėl vaiko raidos.
  • Kai darosi neramu dėl vaiko elgesio ir norisi pasitarti (pvz.: vaikas konfliktiškas, nepaklusnus, sąmoningai skriaudžia kitus, gadina daiktus, dažnai liūdnas, piktas, sunkiai arba visai nevaldo emocijų, lengvai įsiaudrina ir sunkiai nurimsta ir pan.)
  • Kai pastebite, kad vaikas staiga elgiasi kitaip nei įprasta (pvz.: buvęs aktyvus vaikas staiga tapo itin ramus ir uždaras).
  • Kai manote, kad vaikas patiria bendravimo sunkumų (sunku susirasti draugų, nenori dalyvauti bendrose veiklose, nenori ar nemoka žaisti drauge su bendraamžiais, atrodo vienišas, uždaras, drovus, stokoja pasitikėjimo savimi).
  • Kai kyla adaptacijos sunkumų (pvz.: sunkūs rytiniai atsiskyrimai, pastebite streso simptomus).
  • Kai norisi pasitarti ką daryti, vaikui išgyvenant krizinius - traumuojančius įvykius (pvz.: broliuko/sesutės gimimas, artimojo netektis, tėvų skyrybos, gyvenamosios vietos ar darželio pakeitimas, patirta prievarta).
  • Kai tiesiog norisi pasitarti ir pasikalbėti apie savo atžalas.

SVARBU. Kuo anksčiau kreipsitės į psichologą (tiek dėl vaiko, tiek dėl savęs), tuo didesnė tikimybė, kad sunkumus
pavyks užčiuopti dar jų pirminėje stadijoje. Taip galima užkirsti kelią problemų įsisenėjimui. Kreipiantis anksčiau sunkumai išsprendžiami greičiau ir efektyviau.
Į mane galite kreiptis el. paštu - psichologe.akvile@gmail.com